דף הבית » כמה זמן? » כמה זמן צריך דרכון להיות בתוקף לפני טיסה לארה"ב?
2023-03-12 02:41:00+02:00

כמה זמן צריך דרכון להיות בתוקף לפני טיסה לארה"ב?

מהי דרישת תוקף הדרכון לנסיעות לארה"ב?

נסיעה לארצות הברית דורשת דרכון בתוקף. הדרכון חייב להיות תקף לפחות שישה חודשים מעבר לתאריך השהייה המיועדת שלך בארצות הברית. המשמעות היא שאם אתם מתכננים לשהות בארצות הברית למשך שלושה חודשים, הדרכון שלכם חייב להיות בתוקף לתשעה חודשים לפחות.

אילו מסמכים אני צריך כדי להיכנס לארה"ב?

בנוסף לדרכון בתוקף, תצטרכו להציג ויזה בתוקף או מסמך נסיעה אחר. בהתאם למדינת המוצא שלך, ייתכן שתצטרך להציג גם מערכת אלקטרונית תקפה לאישור נסיעות (ESTA) או אישור תוכנית ויתור ויזה (VWP) תקפה.

מה ההבדל בין ויזה לתוכנית ויתור על ויזה?

ויזה היא מסמך שמונפק על ידי שגרירות או קונסוליה של ארה"ב המאפשר לך לנסוע לארצות הברית למטרה מסוימת. תוכנית ויתור ויזה (VWP) היא הסכם בין ארה"ב למדינות מסוימות המאפשר לאזרחים של אותן מדינות לנסוע לארצות הברית ללא ויזה.

מהי ESTA?

המערכת האלקטרונית לאישור נסיעות (ESTA) היא מערכת אוטומטית הקובעת את זכאות המבקרים לנסוע לארצות הברית במסגרת תוכנית ויתור ויזה (VWP). כל הנוסעים המעוניינים להיכנס לארצות הברית במסגרת ה-VWP חייבים להשיג ESTA לפני הנסיעה.

מהי תקופת התוקף של ESTA?

ESTA תקפה לשנתיים או עד תאריך התפוגה של הדרכון שלך, המוקדם מביניהם. אם תוקף הדרכון שלך פג לפני תקופת השנתיים, תצטרך להגיש בקשה ל-ESTA חדש.

מהי תקופת התוקף של ויזה?

הויזה תקפה לפרק הזמן הנקוב על האשרה. ככלל, ויזה תקפה עד 10 שנים. עם זאת, תקופת התוקף עשויה להיות קצרה יותר בהתאם לסוג הויזה וארץ המוצא.

מהי תקופת התוקף לאישור תוכנית ויתור ויזה?

אישור תוכנית לפטור ויזה תקף עד 90 יום. אם אתם מתכננים לשהות בארה"ב יותר מ-90 יום, תצטרכו להגיש בקשה לויזה. לסיכום, חשוב לוודא שהדרכון שלכם בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לתאריך השהייה המיועדת שלכם. בארצות הברית. בהתאם למדינת המוצא שלך, ייתכן שיהיה עליך להציג גם ויזה, ESTA, או אישור תוכנית ויתור ויזה בתוקף. חשוב לבדוק את תקופת התוקף של כל מסמך כדי לוודא שאתה יכול לנסוע לארצות הברית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן